Od dziś po Krakowie jeździ specjalny autobus. Tylko dla bezdomnych

Musisz przeczytać

Od dziś po Krakowie jeździ specjalny autobus, z którego mogą korzystać osoby w kryzysie bezdomności. Streetbus, który zapewni m.in. możliwość ogrzania i posiłku, będzie kursował przez siedem dni w tygodniu w okresie od grudnia do marca w godzinach 20.00-22.45.

– W trakcie postoju oraz przejazdu streetbusem osoby bezdomne będą mogły ogrzać się w autobusie oraz otrzymać ciepły napój, kanapki, niezbędną odzież, koce, termosy oraz drobną pomoc medyczną – informuje magistrat.

Streetbus zatrzyma się na trzech przystankach:

  • postój K+R BUS na  al. 3 Maja przy Muzeum Narodowym (na początkowym fragmencie przy Alejach Trzech Wieszczów) – szacunkowy postój od godz. 20.20 do 21.00
  • ul. Podgórska obok bulwaru Kurlandzkiego i galerii handlowej – szacunkowy postój od godz. 21.15 do 21.50
  • dworzec autobusowy „Podgórze SKA” – szacunkowy postój od godz. 21.55 do 22.45

– Wszystkie osoby korzystające ze streetbusa zobowiązane są do przestrzegania aktualnych przepisów i zaleceń sanitarnych oraz przepisów bezpieczeństwa pożarowego, takich jak zachowanie odległości, zasłanianie ust i nosa (poza czasem spożywania posiłku lub napoju) i stosowania się do poleceń obsługi streetbusa wydawanych w ramach wykonywania obowiązków służbowych – podają urzędnicy.

Przejazd autobusu będzie monitorowany przez straż miejską oraz policję.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca