Od dziś zmiany w kursowaniu MPK w różnych miejscach Krakowa

Od dziś nowości na ul. Wielickiej i w okolicach Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Zapoznaj się ze zmianami.

W związku z przebudową ulicy Wielickiej w rejonie skrzyżowania z ul. Malborską oraz budową nowego peronu przystankowego, od dziś wprowadzone są następujące zmiany w funkcjonowaniu przystanku „Kabel”:

  • Przystanek tramwajowy w kierunku Nowego Bieżanowa P+R oraz Kurdwanowa P+R przeniesiony na tymczasowy peron zlokalizowany za skrzyżowaniem z ul. Malborską (na wysokości przystanku w kierunku centrum Krakowa);
  • Przystanek autobusowy linii 107 w kierunku Podgórza SKA przeniesiony do tymczasowej lokalizacji na ul. Malborską, przed wjazd do stacji paliw;
  • Przystanek autobusowy linii 143, 243, 274, 301, 643 i 669 w kierunku Podgórza SKA przeniesiony na tymczasowy peron zlokalizowany przed skrzyżowaniem z ul. Malborską.

Jeśli chodzi o Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, to wstrzymany jest ruch na ul. Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (na odcinku od ul. Motarskiego do Totus Tuus) i Totus Tuus (na odcinku od ul. Witosa do św. Brata Alberta).

„W związku z powyższym, wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu linii 735” – informuje ZDMk i wymienia:

  • W kierunku Zbydniowic linia 735 będzie kursować do przystanku „Fredry” bez zmian, następnie ul. Połomskiego, Turowicza, Herberta, Bujaka i dalej po dotychczasowej trasie. Kursy przez przystanek „Centrum JPII” będą realizowane od ul. Herberta przez ul. św. Brata Alberta i Totus Tuus w obu kierunkach
  • W kierunku Łagiewnik linia 735 będzie kursować do przystanku „Herberta” bez zmian, następnie ul. Herberta, Turowicza, Połomskiego i dalej po dotychczasowej trasie. W tym kierunku nie będą realizowane kursy przez przystanek „Centrum JPII”.

„Jednocześnie korekcie ulegną godziny rozpoczęcia wybranych kursów z przystanków początkowych.      Przystanek „Millana” zostanie zawieszony. Linie 133 i 224 funkcjonować będą na obecnych trasach” – informuje ZDMK.

Najnowsze

Co w Krakowie