Od dziś zmiany w organizacji ruchu. Będą obowiązywać do marca 2021. Chodzi o budowę nowej linii tramwajowej

Fot. ZIM Kraków

Od poniedziałku zmieni się organizacja ruchu na ul. Nad Sudołem. Ma to związek z pracami związanymi z budową linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej.

W ramach robót budowlanych wykonawca zadania przebudowuje sieć ciepłowniczą. Już od połowy września wprowadzono korektę tymczasowej organizacji ruchu na ul. Opolskiej – ruch prowadzony jest po jezdni południowej z wykorzystaniem trzech pasów ruchu: w kierunku ronda Ofiar Katynia przejazd odbywa się z wykorzystaniem dwóch pasów, w kierunku Nowej Huty z wykorzystaniem jednego pasa ruchu.

„W związku z postępem prac, zmiany będą wprowadzone także na ul. Nad Sudołem. Od najbliższego poniedziałku, 26 października zamknięty będzie chodnik po południowej stronie tej ulicy – dla pieszych dostępny będzie chodnik po stronie północnej. Natomiast od 3 listopada, drogowcy przeniosą się na jezdnię. W związku z tym wprowadzony będzie ruch wahadłowy na ul. Nad Sudołem, na wysokości domu opieki społecznej. Tego rodzaju utrudnienia potrwają do marca 2021 roku: – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

(red)

Zobacz także