Od kwietnia polecimy z Krakowa do Triestu

Od kwietnia nowe połączenie z Krakowa. Samoloty z lotniska Kraków Airport do Triestu we Włoszech polecą w poniedziałki i w piątki.

 – Irlandzka linia lotnicza Ryanair uruchomi z początkiem kwietnia tego roku nowe połączenie z Krakowa do Triestu we Włoszech – poinformowali przedstawiciele lotniska Kraków Airport

 – Piazza Unita d’Italia wokół którego znajdują się zabytkowe pałace oraz gmachy urzędów, czy Piazza della Borsaz z fontanną Neptuna to tylko początek atrakcji tego portowego miasta. Nie brakuje również plaż i kąpielisk. Jak zawsze zapraszamy także turystów z Włoch do Krakowa i Małopolski, które również mają wiele do zaoferowania: zabytki, muzea, wydarzenia kulturalne, aktywny wypoczynek – mówi Radosław Włoszek, prezes Krakow Airport.

W minionym 2023 roku w Balicach obsłużono 9,4 mln pasażerów. Jest to wzrost o 27 proc. w stosunku do roku 2022. Tylko w grudniu było to 734 tys. osób. Siatka lotów składała się z 161 regularnych połączeń obsługiwanych przez 25 linii lotniczych. Wśród najpopularniejszych miast znalazły się kolejno Londyn, Oslo oraz Frankfurt.

Prognozy na 2024 rok zakładają obsłużenie 10,1 mln pasażerów. Pomóc ma w tym stały rozwój siatki połączeń. Zaplanowane zostały inauguracje lotów do Brukseli, Dubrownika, Larnaki, Faro oraz Wilna, a także zwiększenie częstotliwości na już istniejących połączeniach.

Kraków Airport. O krok bliżej do rozbudowy terminalu pasażerskiego na lotnisku w Balicach

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie