Od pół roku w Krakowie działa Galeria Rozmaitości (ZDJĘCIA)

Na terenie Lamusowni przy ul. Nowohuckiej 1 działa od zeszłego roku  Galeria Rozmaitości. To  punkt, który nie tylko przyczynia się do ochrony środowiska, ale także umożliwia mieszkańcom wymianę przedmiotów, zamiast wyrzucania ich jako odpady.

Zamiast wyrzucać, można tu przynosić niepotrzebne zabawki, sprzęt sportowy, kuchenny. Galeria Rozmaitości na terenie Lamusowni przy ul. Nowohuckiej 1 To  miejsce, w którym oprócz mebli i elektroniki będzie można pozostawić nieużywane, ale wciąż przydatne dla innych przedmioty, np. wózki dziecięce czy sprzęt sportowy.

– Celem nadrzędnym jest zapobieganie wytwarzaniu nadmiernej ilości odpadów, czyli działać zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami i w pierwszej kolejności ponownie używać przedmiotu bez konieczności użycia materiałów pierwotnych do wyrobu nowego produktu – przypomina MPO w Krakowie.

Do Galerii Rozmaitości można przynosić:

– zabawki (maskotki, gry planszowe, gry karciane, instrumenty muzyczne itp.)

– akcesoria dziecięce (wózki, jeździki itp.)

– akcesoria do gier i zabaw (rakietki, paletki, ochraniacze, akcesoria do pływania itp.)

– sprzęt sportowy (rowery, hulajnogi, rolki, deskorolki, narty, sanki, łyżwy itp.)

– wyposażenie (zasłony, firany, obrusy, serwety, zegary, skarbonki, suszarki na pranie, deski do prasowania, torby, walizki, kosze, koszyki, lustra, doniczki, ozdoby, parasole, narzędzia itp.)

– akcesoria kuchenne (garnki, miski, szkło stołowe, wazony, rękawice kuchenne, porcelana, fajans, naczynia żaroodporne, brytfanny, foremki, sztućce itp.)

– pojemniki do przechowywania

– inne przedmioty, zakwalifikowane przez obsługę PSZOK, jako przedmioty nadające się do ponownego użycia.

Co jednak ważne, w punkcie ponownego użycia nie można zostawiać urządzeń elektrycznych i elektronicznych, ani też odpadów w postaci zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

 

Godziny otwarcia Galerii Rozmaitości są takie same jak godziny pracy Lamusowni – w dni powszednie od godz. 10.00 do 18.00, w soboty od godz. 7.30 do 18.00.

Patrycja Bliska 

Najnowsze

Co w Krakowie