Od poniedziałku MPK zwiększa liczbę pojazdów. Na trasach 70 autobusów więcej

fot. MPK

Od najbliższego poniedziałku zwiększy się częstotliwość kursowania autobusów na kilkudziesięciu liniach. Częstsze kursy zostały zaplanowane przede wszystkim w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. Nowe przepisy zezwalają na to, by w pojeździe była zapełniona maksymalnie połowa miejsc.

W porównaniu do obecnego tygodnia w poniedziałek na liniach regularnych pojawi się aż 70 autobusów więcej. Co więcej do wykorzystania będzie także gotowych 15 autobusów i 10 tramwajów rezerwowych, które na każdy sygnał o większej frekwencji będą wysyłane do ruchu.

Nowa linia w rejonie Szpitala Uniwersyteckiego:

W poniedziałek uruchomiona zostanie nowa tymczasowa linia nr 704. Autobusy będą kursować po trasie linii nr 204 na odcinku od „Czerwonych Maków P+R” do „Miejskiego Centrum Opieki” w celu wzmocnienia obsługi nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego przy ul. Jakubowskiego 2.

Trasa linii nr 704: „Czerwone Maki P+R” – ul. Bunscha, ul. Babińskiego, ul. Zawiła, ul. Zakopiańska, „Borek Fałęcki”, ul. Zakopiańska, ul. Jugowicka, ul. Podmokła, ul. Stojałowskiego, ul. Halszki, ul. Witosa, ul. Nowosądecka, ul. Wielicka, ul. Kostaneckiego, ul. Jakubowskiego – „Miejskie Centrum Opieki”.

Dodatkowe autobusy i tramwaje:

Prowadzący autobusy i tramwaje cały czas będą starali się obserwować liczbę podróżujących pasażerów oraz tych oczekujących na przystankach. W sytuacji, gdy ocenią, że jest ich zbyt dużo, będą zgłaszać dyspozytorom, aby wysyłali na daną trasę dodatkowe pojazdy.

O dodatkowym autobusie czy tramwaju prowadzący będą także informować pasażerów przez mikrofon. Jednocześnie w najważniejszych miejscach przesiadkowych będą pracowali inspektorzy ruchu MPK i gdy tylko pojawi się taka potrzeba, będą uruchamiać dodatkowe kursy.

Bezpieczeństwo prowadzących i pasażerów:

Prowadzący nie będą opuszczać swoich miejsc pracy, aby liczyć wsiadających i wysiadających pasażerów. Bezpieczeństwo i zdrowie kierowców oraz motorniczych jest najważniejsze, bo to dzięki nim komunikacja miejska w tym trudnym dla wszystkich okresie może funkcjonować i zapewniać dojazd pracownikom szpitali, piekarni czy sklepów spożywczych.

Z myślą o bezpieczeństwie prowadzących, ale także wszystkich pasażerów miejscy przewoźnicy podejmują wiele działań. Nie będą one jednak skuteczne, jeżeli do obowiązujących wytycznych nie będą się stosować wszyscy podróżujący.

Apelujemy do wszystkich pasażerów o wyrozumiałość, zachowanie odpowiedniego dystansu w pojazdach komunikacji miejskiej i stosowanie się do wszystkich wytycznych służb porządkowych.

ml, krakow.pl

Zobacz także