Od poniedziałku koniec sezonu na Zakrzówku

Od poniedziałku, 4 września przestanie funkcjonować miejskie kąpielisko na Zakrzówku. Od tego momentu nad bezpieczeństwem użytkowników nie będą już czuwać ratownicy.

Powoli kończy się sezon na miejskim kąpielisku na Zakrzówku.Już jutro nastąpi oficjalne zamknięcie miejskiego kąpieliska w tym miejscu. Tylko do dzisiaj  kąpielisko w wyznaczonych godzinach jest strzeżone przez wykwalifikowanych ratowników i pod ich nadzorem. Nie oznacza to jednak, że od tego momentu obiekt będzie zamknięty. Wciąż będzie można z niego korzystać codziennie w godzinach 6-22. Należy jednak pamiętać, że korzystanie z uroków Zakrzówka będzie sie wtedy odbywać na własną odpowiedzialność.

– Głębokość wody na terenie Zakrzówka sięga nawet 30 m, więc korzystanie ze zbiornika poza obszarem kąpieliska i poza terminem, w którym ono funkcjonuje, jest zachowaniem niebezpiecznym, obarczonym własną odpowiedzialnością. Nie może stanowić zachęty dla przypadkowych osób, a tym bardziej tych, które nie pływają profesjonalnie. Apelujemy więc o ostrożność i o taki sposób korzystania z terenu, który został udostępniony mieszkańcom, aby mieć na względzie bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników – przypomina urząd miasta.

Od 22 czerwca  na terenie kąpieliska stale dyżuruje 11 ratowników w dni powszednie oraz 14 ratowników w weekendy i święta. Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo pomosty wyposażono w 14 stanowisk dla ratowników z miejscem na sprzęt ratunkowy, oraz miejsca do cumowania łodzi ratunkowych. Ponadto kąpielisko jest wyposażone w 7 szt. kół ratunkowych oraz 10 szt. tyczek ratowniczych. Na wyposażeniu ratowników są cztery łodzie: trzy wiosłowe i jedna motorowa. Przynajmniej jedna łódź na stałe patroluje otwarty teren kąpieliska.

Patrycja Bliska

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie