Od poniedziałku utrudnienia na Zakopiance w Gaju

W poniedziałek od wczesnych godzin porannych wystąpią utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 7, czyli popularnej zakopiance.  Utrudnienia związane są z budową wiaduktu drogowego w tym rejonie.  

W poniedziałek, 22 stycznia, rozpoczną się prace związane z montażem deskowania niezbędnego do przeprowadzenia następnych prac na budowie wiaduktu. W związku z tym o godz. 5 rano nastąpi zmiana organizacji ruchu. Kierowcy jadący w stronę Krakowa lewym pasem na odcinku około 300 m zostaną skierowani „pod prąd” na jezdnię prowadzącą w kierunku Myślenic. Pojazdy poruszające się prawym pasem pojadą dotychczasową jezdnią.

Z kolei samochody jadące w kierunku Myślenic będą poruszać się pasami, które zostaną przesunięte w prawo, by zrobić miejsce dla dodatkowego pasa w kierunku Krakowa). Taka organizacja ruchu potrwa tydzień.

Od zeszłego roku w W Gaju trwa budowa  wiaduktu  o długości ponad 120 m. Na wiadukcie oprócz jezdni będzie też ciąg pieszy, pozwalający przemieszczać się między ulicami Zadziele i Widokową. Dodatkowo powstaną pasy włączania na Zakopankę, chodniki o długości 750 m, oraz nowa kanalizacja deszczowa. Koszt budowy to prawie 32 mln zł.

 

fot. GDDKiA w Krakowie

Patrycja Bliska 

Najnowsze

Co w Krakowie