Od Wielkanocy szykują się bardzo poważne utrudnienia na Alejach

Ta wiadomość z pewnością nie ucieszy kierowców. Od 21 kwietnia, przez trzy miesiące Aleje Trzech Wieszczów zostaną zwężone na wysokości pl. Inwalidów.

O szykujących się utrudnieniach poinformowali w czwartek przedstawiciele ZDMK i ZTP.

– Wejście na Aleje planowane jest na ok. 21 kwietnia. Wtedy wprowadzimy zwężenie, ale ruch będzie utrzymany – poinformował Michał Pyclik z ZDMK. Jak dodał, nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądała tymczasowa organizacja ruchu. Decyzje w tej sprawie mają zapaść w przeciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni.

Nowe torowisko na trasie do Bronowic będzie gotowe pod koniec lipca, jednak składy ruszą na trasy najwcześniej w sierpniu, bo ZDMK czeka jeszcze remont szyn na ul. Karmelickiej. Ostatecznie po wyremontowanym ciągu Królewska – Podchorążych – Bronowicka przejedziemy we wrześniu.

Kolejne zmiany na trasie czekają na kierowców już w najbliższą sobotę. 16 marca wyłączone z ruchu zostanie skrzyżowanie ul. Królewskiej, Podchorążych, Kazimierza Wielkiego i Smoluchowskiego, a także fragment ul. Królewskiej od skrzyżowania z al. Mickiewicza do ul. Pomorskiej.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie