Odkrywaj Małopolskę w rytmie eko

Pieszo górskim szlakiem, rowerem trasami VeloMałoposka, kajakiem z nurtem rzek, konno wśród sielskich krajobrazów – Małopolska zachęca do podróżowania w zgodzie z naturą i zasadami ekoturystyki.

Ciepłe, letnie i jesienne dni sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu i odkrywaniu nowych miejsc w bliższej i dalszej okolicy. Swoje podróże planuj tak, aby były atrakcyjne, ale też bezpieczne dla Ciebie, Twojej rodziny, przyjaciół … i środowiska naturalnego. Zostań ekoturystą i ruszaj szlakiem przygody!

Ekoturysta to człowiek aktywny, poszukujący pięknych krajobrazów i miejsc o wyjątkowych walorach przyrodniczych i krajoznawczych, zainteresowany lokalnymi zwyczajami i tradycjami, chętnie wybiera ekologiczne środki transportu, chętnie nawiązuje kontakty z miejscowymi mieszkańcami, próbuje regionalnych produktów, kupuje w małych sklepikach i targach, wspierając przy tym lokalną przedsiębiorczość. Tylko kameralne i niespieszne odkrywanie nieznanych miejsc pozwala zaspokoić ciekawość prawdziwego podróżnika, wyciszyć umysł, prawdziwie wypocząć i naładować akumulatory pozytywną energią prosto z natury. Małopolska jest idealnym miejscem do odkrywania w innym rytmie – w rytmie eko! Urokliwe krajobrazy, klimatyczne miasteczka, parki narodowe i krajobrazowe, unikalne rezerwaty przyrody, gęsta sieć tras rowerowych, liczne ścieżki, którymi wśród śpiewu ptaków i szumu wiatru można dotrzeć w miejsca zupełnie nieznane zachęcają by odwiedzić różne zakątki regionu, szczególnie te poza głównymi szlakami turystycznymi!

Dlatego daj się porwać w podróż po Małopolsce! Przez 5 kolejnych tygodni będziemy publikować dla Ciebie nowe inspiracje na ekowycieczki . Poznasz trasę spływu „Krakowską Amazonką”, zachwycisz się klimatem winnic, ruszysz górskim szlakiem w sercu Pienin, przeniesiesz się w czasie na Szlaku Orlich Gniazd i odkryjesz prawdziwą krainę łagodności w Beskidzie Niskim.

Jeśli już teraz szukasz pomysłu na weekendowy wypad, albo dłuższą wycieczkę zajrzyj koniecznie do Ekoprzewodników „Podróżuj po Małopolsce w rytmie eko” na https://visitmalopolska.pl/pl_PL/w-rytmie-eko, autorstwa Dominiki Zaręby, autorytetu w dziedzinie ekoturystyki. Zaspokoją one ciekawość każdego miłośnika świadomego i kameralnego podróżowania – również Twoją. Dzięki nim zaplanowanie aktywnego weekendu lub letniej wyprawy po Małopolsce w rytmie eko, będzie niezwykle proste, a każdy dzień w drodze stanie się fascynującym doświadczeniem – gwarantujemy!

Fotowoltaika – wydajność dla Twojego domu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie