Odpoczynek, warsztaty i edukacja. Centrum Symbioza właśnie zostało otwarte [zdjęcia]

Borsuk, puszczyk i rzekotka zapraszają wszystkich krakowian do otwartego w ten weekend Centrum Symbioza. Jest to miejsce, gdzie będziecie mogli aktywnie wypocząć, zapoznać się ze smakami lasu, a także wziąć udział w warsztatach ceramicznych czy kulinarnych. Ponadto czeka na Was ekspozycja, dzięki której poznacie tajemnice lasu. 

Obiekt znajduje się przy al. Żubrowej 15, w Pawilonie Okocimskim. Bez problemu dotrzecie tam autobusami 134 i 102. Zachęcamy jednak, by wybrać się rowerem lub dojść jednym z licznych szlaków turystycznych, znajdujących się w Lesie Wolskim. 

Centrum Symbioza powstało w zabytkowym Pawilonie Okocimskim. Każdy krakowianin będzie mógł tam po prostu odpocząć lub też wziąć udział w warsztatach. Misją placówki będzie edukacja ekologiczna i przyrodnicza, a gospodarzami są borsuk, puszczyk i rzekotka – mieszkańcy Lasu Wolskiego. 

Centrum Symbioza / fot. KRKnews.pl

W Centrum Symbioza znajduje się pracownia ceramiczna, posiadająca profesjonalne piece ceramiczne i do wypału szkła metodą fusingu. Każdy będzie mógł przygotować dzbanek czy talerzyk inspirowany przyrodą. Warsztaty są połączeniem zajęć z zakresu sztuki, ekologii i przyrody. Z kolei w pracowni kulinarnej poznasz niezwykle jadalne rośliny, które można znaleźć w lesie. Na każdego czeka tu kulinarna przygoda. 

W sali warsztatowej pól i łąk znajduje się ekspozycja, ukazująca sekrety leśnego życia oraz angażująca wszystkie zmysły tajemnicza sala nocna, gdzie będziecie mogli odpocząć na poduszkach i posłuchać o czym szumią drzewa po zmroku. W tym pomieszczeniu odbywać się będą różne warsztaty o tematyce ekologicznej.

Ponadto każdy spacerowicz wypożyczy tu za darmo m.in. leżaki, hamaki, sprzęt sportowy, sztalugę do malowania czy książki. Centrum Symbioza przygotowało również scenariusze gier terenowych. To wspaniałe miejsce na odpoczynek z dala od miejskiego zgiełku zarówno dla przedszkolaków i uczniów, jak i całych rodzin.  

Zapraszamy!!Wyjątkowe miejsce. Inspiracja mieszkańców- wspaniała realizacja Kraków w zieleni ZZM – prawdziwa symbioza…

Posted by Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie on Saturday, February 29, 2020

js

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie