Nożownik w rękach policji ofiara w szpitalu

Krakowska policja zatrzymała 20-letniego nożownika, który zaatakował chłopaka swojej siostry. Po kilku godzinach poszukiwań mężczyzna wpadł w ręce policji. Był już wcześniej notowany, ataku dokonał podczas przepustki z poprawczaka, gdzie odbywa karę za kradzieże i rozbój, teraz najprawdopodobniej odpowie za spowodowanie poważnego uszczerbku na zdrowiu lub zabójstwo, gdyż jego ofiara w bardzo poważnym stanie przebywa w jednym z krakowskich szpitali.

Do zdarzenia doszło na posesji, gdzie mieszka siostra 20-letniego nożownika. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do ataku doszło, gdy w domu pojawił się chłopak dziewczyny. Jej brat z niewyjaśnionych dotąd przyczyn rzucił się na ukochanego siostry z nożem zadając mu cios w klatkę piersiową. Na miejsce natychmiast wezwano karetkę pogotowia, która w ciężkim stanie przetransportowała młodego mężczyznę do jednego z krakowskich szpitali.

Policjanci niemal natychmiast rozpoczęli poszukiwanie nożownika, który już wcześniej był typowany jako sprawca rozboju na młodym chłopaku, któremu skradł telefon komórkowy. Do obu przestępstw doszło w trakcie odbywania kary w zakładzie poprawczym, do którego nie wrócił z przepustki i był poszukiwany przez policję. Tym razem 20-latek wpadł w ręce funkcjonariuszy i został już przewieziony do prokuratury. Najprawdopodobniej jeszcze dziś trafi do tymczasowego aresztu.

(pt)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie