Oficjalnie. Nie będzie referendum!

Musisz przeczytać

Jacek Majchrowski zostaje na stanowisku. Jak już informowaliśmy w poniedziałek (tutaj), nie dojdzie do referendum w sprawie odwołania prezydenta Krakowa. Stowarzyszenie Logiczna Alternatywa, nie zebrała wymaganej liczny podpisów. W środę, już oficjalnie, decyzję wydała Państwowa Komisja Wyborcza.

Jak poinformowała Komisarz Wyborcza Teresa Anna Rak, referendum w sprawie odwołania prezydenta w Krakowie nie dojdzie do skutku. Powodem odrzucenia wniosku referendalnego, jest brak wymaganej liczby podpisów. Komisarz wyborczy odrzucił 38 tysięcy podpisów.

Pełny tekst postanowienia Komisarza Wyborczego dostępny jest tutaj.

Żeby referendum się odbyło potrzebne jest co najmniej 60 tysięcy prawidłowych podpisów. Weryfikacji podlega nazwisko, miejsce zamieszkania i numer PESEL.

Pomysłodawcą referendum w sprawie odwołania prezydenta Majchrowskiego jest Stowarzyszenie Logiczna Alternatywa Łukasza Gibały. Komisja zweryfikowała ponad 80 tysięcy podpisów.

Prezydent Jacek Majchrowski zarzucał wcześniej niedopełnienie formalności referendalnych Stowarzyszeniu. – Chodzi głównie o niedopełnienie formalnego warunku jakim jest brak zawiadomienia o zbieraniu podpisów, opublikowanego na własny koszt – powiedział na antenie Radia Kraków prezydent Krakowa.

Stowarzyszenie Logiczna Alternatywa, może odwoływać się od decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Skargę, należy złożyć w ciągu 14 dni od chwili otrzymania postanowienia.

(bg)

Czytaj także: Nie dobija się trupa, ale… Gibała dobił się sam

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

21 KOMENTARZE

21 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca