Ojciec prezydenta Dudy: „Tolerancja w Europie zachodniej to nowinka”

Tolerancja w Polsce jest od wieków, w Europie zachodniej to nowinka – tak przewodniczący małopolskiego sejmiku Jan Tadeusz Duda, ojciec prezydenta Andrzeja Dudy, bronił deklaracji anty LGBT podczas nadzwyczajnej sesji sejmiku.

Wniosek o nadzwyczajną sesję złożyli radni Koalicji Obywatelskiej. Główny jej punkt dotyczy uchylenia deklaracji anty LGBT, przyjętej przez sejmik w 2019 roku. To z powodu tej deklaracji Małopolsce grozi utrata miliardów złotych z unijnych funduszy.

Podczas debaty były marszałek województwa Jacek Krupa przekonywał, że jeśli deklaracja anty LGBT nie zostanie uchylona, budżetowi Małopolski grozi bankructwo. Oponował przewodniczący sejmiku – Jan Tadeusz Duda. – Jacy to barbarzyńcy chcą nam zabrać pieniądze, które nam się należą? – pytał ojciec prezydenta Andrzeja Dudy. On z kolei przekonywał, że w Polsce tolerancja jest już od wieków, a na zachodzie, w Europie zachodniej to nowinka.

Całości dyskusji nie można było wysłuchać. Sesja sejmiku odbywała się w trybie zdalnym, a transmisja obrad była przerywana. Obrady zostały przeniesione na czwartek właśnie z powodu braku internetowej relacji z sesji.

(GEG)

Najnowsze

Co w Krakowie