Ojciec z synem grozili znajomym, że ich zabiją

Musisz przeczytać

54-letni mężczyzna i jego 23-letni syn grozili znajomym, że ich zabiją. Jednego zaatakowali nożem i gazem pieprzowym, drugiemu zdewastowali drzwi wejściowe do mieszkania i domofon. Napastnicy, mieszkańcy Skawiny, są już w rękach policji i trafili do aresztu.

KIlka dni temu, 17 stycznia 2023 roku oficer dyżurny Komisariatu Policji w Skawinie został poinformowany o agresywnych mężczyznach stojących przed jedną z posesji na terenie gminy Skawina. Funkcjonariusze udali się pod wskazany adres, ale zanim patrol dotarł na miejsce, agresorzy już się oddalili. Policjanci ustalili, że było to dwóch znanych pokrzywdzonemu mężczyzn, 54-latek wraz z synem. Obaj stali przy ogrodzeniu jego posesji awanturując się. W trakcie kłótni wywołanej z błahych powodów przez 54-latka, wywiązała się szarpanina, w wyniku której pokrzywdzony został zaatakowany nożem. Agresor zadał mu kilka ciosów w przedramię, a następnie użył wobec niego gazu pieprzowego.

Policjanci szybko namierzyli i zatrzymali napastników tj. 54-latka i jego 23-letniego syna ze Skawiny. W trakcie przeszukania miejsca ich zamieszkania policjanci znaleźli broń palną, która jak ustalili, należy do starszego z nich. 
Okazało się też, że to nie była pierwsza ofiara agresorów, bo poprzedniego dnia mieli udać się do innego innego znanego im mężczyzny, gdzie najpierw zdewastowali drzwi wejściowe od  domu i domofon, a następnie grozili mu pozbawieniem życia.

Na podstawie zgromadzonych materiałów 54-latek wraz z synem usłyszeli po 4 zarzuty, dotyczące kierowania wspólnie i w porozumieniu wobec dwóch pokrzywdzonych gróźb pozbawienia życia oraz narażenia jednego z nich na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, a także zarzut zniszczenia mienia, przy czym czyny te miały charakter chuligański. Zabezpieczoną broń policjanci przekazali do biegłego balistyka celem ustalenia, czy wymaga posiadania zezwolenia. Niewykluczone zatem, że 54-latek usłyszy kolejny zarzut dotyczący nielegalnego posiadania broni.

20 stycznia br. sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wieliczce zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im do 5 lat więzienia.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca