Okno życia czasowo zamknięte. Ale można dzwonić

Musisz przeczytać

Okno życia w Domu Samotnej Matki przy ul. Przybyszewskiego 39 w Krakowie, w którym można było zostawić dziecko, zostało czasowo zamknięte. Budynek, w którym pomoc niosą siostry nazaretanki, jest remontowany.

Okno życia przy ul. Przybyszewskiego działa od 2006 roku. To było pierwsze tego typu miejsce w Polsce, gdzie można było zostawić dziecko nie tłumacząc powodów takiej decyzji. Teraz krakowskie okno życia jest zamknięte, bo cały budynek jest remontowany. Mieszkanki remontowanego domu zostały przeniesione do innych placówek, nad którymi opiekę sprawują Archidiecezja Krakowska oraz zgromadzenia zakonne.

– Uruchomiliśmy telefon zaufania, który będą odbierały siostry nazaretanki związane z Domem Samotnej Matki. Każda kobieta, która nosi się z zamiarem oddania dziecka, bądź też potrzebuje wsparcia, może się z nimi skontaktować – tłumaczy ks. dr Paweł Gałuszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Do czasu zakończenia remontu siostry są dostępne telefonicznie pod numerem 518 358 770.

Dom Samotnej Matki przy ul. Przybyszewskiego prowadzony jest przez siostry nazaretanki. Mogą do niego zgłosić się kobiety w ciąży lub mamy z niemowlętami do pół roku znajdujące się w trudnej sytuacji.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca