Okradał samoobsługowe myjnie samochodowe

Krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w kwietniu i na początku listopada tego roku wyłamał zamki zabezpieczające kasety w automatach dwóch myjni samochodowych i ukradł znajdujące się w nich pieniądze. W mieszkaniu złodzieja policjanci znaleźli narkotyki.

9 listopada 2021 roku kryminalni z Komisariatu Policji V w Krakowie udali się w rejon Dąbia. Według zgromadzonych przez nich informacji w jednym z tamtejszych mieszkań przebywać miał mężczyzna odpowiedzialny za włamania i kradzież pieniędzy z automatów wrzutowych znajdujących się na myjniach samochodowych w rejonie Płaszowa i Ruczaju. Do tych włamań doszło w kwietniu oraz na początku listopada 2021 roku.

Po przybyciu pod ustalony adres drzwi do mieszkania otworzył 40-latek. Policjanci poinformowali mężczyznę o celu ich wizyty, a następnie przystąpili do przeszukania lokalu. W trakcie sprawdzania mieszkania kryminalni znaleźli biały proszek, który po przebadaniu testerami narkotykowymi okazał się amfetaminą. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej jednostki.

W trakcie przesłuchania przyznał się, że w kwietniu i listopadzie br. włamał się, a następnie ukradł bilon znajdujący się w automatach wrzutowych na dwóch krakowskich myjniach samochodowych. Właściciele obiektów wycenili straty na blisko 15 tysięcy złotych. 40- latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz posiadania narkotyków. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie