Okres Wszystkich Świętych na krakowskich drogach w miarę bezpieczny

12 wypadków, w których rannych zostało 14 osób,  90 kolizji oraz 34  nietrzeźwych kierujących. To bilans działania krakowskiej drogówki w okresie Wszystkich Świętych.

W trakcie tegorocznych działań nie odnotowano większych utrudnień, a w miejscach gdzie dochodziło do chwilowych zatorów policjanci kierowali ruchem – czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. 

Od piątku 28 października do wtorku 1 listopada br. krakowscy policjanci prowadzili działania w związku z okresem „Wszystkich Świętych”. W tym czasie  doszło do 12 wypadków, w których rannych zostało 14 osób oraz do 90 kolizji. Policjanci ujawnili także 9 nietrzeźwych kierowców. Podczas pięciodniowej akcji krakowscy policjanci nałożyli 1052 mandaty karne. Większość dotyczyła przekroczenia prędkości, 2 kierowców straciło w związku z tym uprawnienia do kierowania pojazdem. Mundurowi za naruszenia drogowe pouczyli 157 osób oraz sporządzili 116 wniosków o ukaranie do sądu.

Podczas tegorocznych działań, na krakowskich drogach oraz w pobliżu nekropolii zostały wzmożone kontrole policji oraz zorganizowane liczne objazdy. Jak co roku, miały one na celu zapewnić płynność ruchu oraz ograniczyć przekraczanie prędkości. Priorytetem było eliminowanie pijanych kierowców poruszających się po drogach oraz reagowanie na wszelkie wykroczenia popełniane przez kierowców. Policjanci apelowali także o rozwagę, ostrożność i dostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych i atmosferycznych.

31 października br. w rejonie krakowskich cmentarzy, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie rozdawali przechodniom odblaski. Przypominali tym samym, że jedną z głównych przyczyn wypadków z udziałem pieszych jest ich słaba widoczność po zmroku, szczególnie poza terenem zabudowanym, czy wejście na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, lub zza przeszkody.

(JS)

Najnowsze

Co w Krakowie