Olga Drenda nową dyrektorką kreatywną Festiwalu Conrada

Nową dyrektorką kreatywną Festiwalu Conrada została Olga Drenda – pisarka, antropolożka i felietonistka „Tygodnika Powszechnego”.

Festiwal Conrada to najważniejsza impreza literacka w Polsce i jedna z największych w Europie. Spory udział w tym mieli dwaj ustępujący w tym roku dyrektorzy festiwalu – Michał Paweł Markowski oraz Grzegorz Jankowicz.

Nową dyrektorką kreatywną festiwalu została Olga Drenda, pisarka, antropolożka i felietonistka „Tygodnika Powszechnego”.

– Chciałabym utrzymać charakter festiwalu jako wielkiej, inspirującej rozmowy, do której zapraszamy wszystkich, a przede wszystkim pokazać, jak bardzo i na jak wiele sposobów literatura działa, wciąga, porusza. Będę się starać, by było to wydarzenie, z którego ludzie wynoszą świeże myśli, inspiracje i intuicje, który będą żywo wspominać i na który będą powracać – mówi Drenda.

Do zespołu festiwalowego jako redaktor literacki dołączył także Michał Sowiński z Tygodnika Powszechnego.

Tegoroczna, 16. edycja Festiwalu Conrada zaplanowana jest tradycyjnie na koniec października. Pierwsze informacje o programie zostaną ogłoszone już w czerwcu – na łamach Tygodnika Powszechnego, a także na stronie i w mediach społecznościowych Festiwalu Conrada i jego organizatorów, którymi są Miasto Kraków, KBF – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO – oraz Fundacja Tygodnika Powszechnego.

 

Jan Krol

Najnowsze

Co w Krakowie