Opera Krakowska będzie mieć nowego dyrektora

Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Opery Krakowskie. Kandydaci mogą się zgłaszać do 31 marca 2022 roku.

Od wielu lat dyrektorem Opery Krakowskiej jest Bogusław Nowak. To jedna z niewielu osób kierująca wojewódzką jednostką, która nie została zmieniona po przejęciu władzy w regionie przez Prawo i Sprawiedliwość. Kadencja dyrektora Nowak kończy się 31 sierpnia 2022 roku. Zorganizowanie konkursu z wyprzedzeniem pozwoli wyłonić nowego dyrektora, który przejmie zarządzanie Operą Krakowską natychmiast po zakończeniu pracy przez Bogusława Nowaka.

Bogusław Nowak dwa razy był dyrektorem Opery Krakowskiej. Po raz pierwszy został nim w 2001 roku, ale w 2004 roku objął stanowisko dyrektora krakowskiego oddziału TVP. Ponownie dyrektorem Opery Krakowskiej został w 2007 roku, po wygranym konkursie. I kierują ta placówką podległą marszałkowi województwa do tej pory.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz te dotyczące wymagań dostępne na stronie internetowej BIP pod adresem https://bip.malopolska.pl/umwm,m,401395,2022.html.

(GEG)

Najnowsze

Co w Krakowie