Orszak Trzech Króli w czasach pandemii: królowie pójdą samotnie na Rynek Główny

Jak poinformowali organizatorzy, tegoroczny Orszak Trzech Króli w Krakowie odbędzie się z poszanowaniem zasad reżimu sanitarnego i obowiązującego prawa.

6 stycznia trzej królowie samotnie przejdą tradycyjnymi trasami orszaku czerwonego, niebieskiego i zielonego, aby oddać pokłon Dziecięciu na Rynku Głównym. Transmisja z wydarzenia odbędzie się w internecie. Relację z przemarszu trzech króli będzie można śledzić na profilu orszaku na Facebooku.

„Ideą tegorocznego wydarzenia jest połączenie wszystkich przyjaciół Orszaku Trzech Króli i tych, którzy dopiero tym razem chcą dołączyć do tej formy świętowania, poprzez łącza internetowe, abyśmy także w czasie pandemii mogli stworzyć jedną wielką wspólnotę ludzi szukających – tak jak trzej królowie – prawdy, dobra i piękna” – informują organizatorzy wydarzenia.

Organizatorzy proszą zainteresowanych o gromadzenie się przed komputerami, laptopami i smartfonami, a przypadkowych świadków wydarzeń na ulicy – o przestrzeganie reżimu sanitarnego i zachowywanie dystansu społecznego.

Tradycją Orszaku Trzech Króli jest także wspieranie dzieł charytatywnych. Podczas zbiórek organizowanych w 50 krakowskich parafiach będzie można wspomóc działalność Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.

(ko)

Najnowsze

Co w Krakowie