Osiedle Złocień. Narkotyki zakopał w ogródku przy swoim mieszkaniu

fot. KWP Kraków

Policjanci wiedzieli, że wchodząc do mieszkania 26-latka na osiedlu Złocień znajdą tam narkotyki. Ale zakazane substancje znaleźli także zakopane pod krzewem w ogródku przynależnym do mieszkania.

„W zeszłym tygodniu krakowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który w swoim mieszkaniu na Złocieniu posiadał znaczne ilości narkotyków. Pomysłowy 26-latek część nielegalnych substancji ukrywał też … w ogródku. Teraz odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków” – informuje krakowska policja.

Policjanci z Komisariatu Policji VI w Krakowie wiedzieli, że w jednym z mieszkań na krakowskim Złocieniu zamieszkuje młody mężczyzna posiadający narkotyki. Kiedy 26-latek zobaczył w drzwiach swojego mieszkania funkcjonariuszy zrobił się nerwowy i próbował przekonać policjantów, że ich wizyta jest bezcelowa.

W trakcie przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli narkotyki. W ogrodzie przynależnym do mieszkania, pod jednym z krzewów, odkryli zakopane w ziemi kolejne zakazane substancje.

Fot. policja Kraków

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej jednostki. W sumie kryminalni ujawnili 142 gramy amfetaminy, 36 gramów marihuany oraz 16 gramów mefedronu. Dodatkowo zabezpieczona została waga elektroniczna, 2 telefony komórkowe oraz ponad trzy tysiące złotych.

26-latek usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Pieniądze (3400 złotych) zabezpieczone zostały na poczet przyszłych ewentualnych kar. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(red)

Zobacz także