Ostatni weekend ferii – może Myślenice Ski?

Mamy ostatni weekend ferii zimowych w Małopolsce. Może jeszcze warto skorzystać ze śniegu i pojeździć na nartach albo desce snowboardowej. Na stoku oddalonym zaledwie 30 minut od Krakowa. Stacja narciarska Myślenice Ski oferuje wiele atrakcji.

Nie chcesz jechać daleko, a oczekujesz wyzwań? Proponujemy stację narciarską „Myślenice Sport Arena” położoną w Beskidzie Wyspowym na górze Chełm (654 m n.p.m.). Kompleks to 2 trasy narciarskie o długości 855 m i 1100 m. Jedna z nich posiada homologację FIS, obie trasy są oświetlone, naśnieżane oraz ratrakowane – trasa r. 1 – w godz. 15:00 – 17:00, trasa nr 2 – 17:00 – 19:00.

Przy stacji znajduje się 4-osobowa kolej krzesełkowa o długości 770 m, z której korzystają narciarze oraz osoby chcące dostać się do Karczmy na Górze Chełm lub podziwiać piękne widoki na Kraków i Myślenice.

Na szczycie Góry Chełm, przy trasie Czerwonej, znajduje się wyciąg talerzykowy dla początkujących narciarzy o długości 150 m. Jeżeli chciałbyś się dopiero zacząć uczyć, nic prostszego – obok parkingu przy dolnej stacji jest wypożyczalnia sprzętu, a kompleks oferuje też szkołę nauki jazdy.

Stacje narciarska „Myślenice Sport Arena ” otwarta jest od godziny 8.00 do 22.00.
Warto spróbować.

MA

Materiał powstał we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie