Pożegnanie Adama Zagajewskiego. Transmisja mszy świętej w jego intencji

W niedzielę, 11 kwietnia 2021 roku, w kościele św. Floriana w Krakowie, rozpocznie się msza święta w intencji zmarłego 21 marca 2021 roku Adama Zagajewskiego. Transmisję z tej uroczystości można śledzić w internecie.

Ze względu na pandemię obecność w kościele będzie ograniczona do grona najbliższych poety. Parafia, a także rodzina poety zapraszają wszystkich, którzy chcieliby duchowo włączyć się w tę uroczystość, do śledzenia transmisji nabożeństwa na kanale YouTube.

Z inicjatywy prezydenta Krakowa i za poparciem Kapituły Fundacji Panteon Narodowy została podjęta decyzja, że z uwagi na wybitne zasługi dla narodowej kultury, literatury i języka, prochy Adama Zagajewskiego spoczną w Panteonie Narodowym. Do czasu, w który możliwe będzie zorganizowanie państwowych uroczystości pogrzebowych, urna z prochami poety została złożona w krypcie bazyliki św. Floriana w Krakowie.

Uroczystość przeniesienia prochów Adama Zagajewskiego na miejsce wiecznego spoczynku w krypcie pod prezbiterium kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Krakowie jest zaplanowana na miesiące letnie i będzie miała charakter państwowy. O szczegółach dotyczących uroczystości rodzina wspólnie z miastem i Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu poinformuje w późniejszym terminie.

11 kwietnia, od godz. 18.00 miasto Kraków zaprasza na emisję specjalną filmu dokumentalnego o Adamie Zagajewskim i z jego udziałem, „Widok Krakowa” w reżyserii Magdaleny Piekorz – film dostępny na miejskiej platformie PLAY KRAKÓW.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie