„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Ostre słowa księdza o „zblatowaniu władz kościelnych z władzami PiS” w Krakowie

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Jesteśmy świadkami, że dorobek wielu pokoleń uczciwych księży, ludzi świeckich jest niszczony przez nieumiejętność rozwiązywania trudnych spraw – przyznał ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w rozmowie z RMF FM.

Ksiądz poruszył temat ofiar pedofilii, które nie mogły liczyć na pomoc kościoła. – Będą pozwy. Są to ludzie na ogół bardzo głęboko wierzący, wywodzący się ze środowisk religijnych, którzy zostali skrzywdzeni dwukrotnie. Raz, że sprawca tak działał, (…) natomiast również spotykali się również z murem niechęci. Odsyłano ich od Annasza do Kajfasza, dostają pisma od władz kościelnych, z których nic nie wynika – stwierdził w rozmowie z RMF FM.

Isakowicz-Zalewski wypowiedział się też o państwowej komisji ds. pedofilii. – Nie jest tajemnicą, że – nazwijmy to tak najdelikatniej – władze kościelne prosiły posłów PiS o to, żeby głosować przeciwko mojej kandydaturze. Sygnał wyszedł z Krakowa. Lepszego przykładu niż przykład krakowski, zblatowania władz kościelnych z władzami PiS, co widać na każdym kroku, to nie wiem, czy jest potrzebny bardziej jaskrawy przykład – dodał.

Tymczasem dzisiejsza „Gazeta Wyborcza” donosi, że członkowie komisji ds. pedofilii zarabiają jak wiceministrowie (12 650 złotych plus dodatki funkcyjne).

(ko)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca