Polecane Polityka Publicystyka

Atak na Kaczyńskiego w rocznicę smoleńską. “Robi to z wyrachowaniem”

Jutro mija kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Dla jednych to będzie dzień zadumy, dla innych coś zupełnie innego. “PiS i Jarosław Kaczyński  nikczemnie wykorzystują katastrofę do walki politycznej” – pisze Grzegorz Gondek, były przewodniczący SLD w Krakowie.

“10 kwietnia mija kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Osiem lat temu, w wiosenną sobotę, straszna wiadomość dotarła do Polaków z samego rana, zmieniła ona w każdym cząstkę dotychczasowego życia. Wszyscy, bez względu na sympatie i przynależność polityczną, przeżywaliśmy te tragedię. Po ośmiu latach, wspomnienia tamtych dni są nadal żywe i rozpalają umysły Polaków. Coś co powinno łączyć, dzieli jak nigdy.

Rocznica ta staje się polem do rozgrywek politycznych właściwie wszystkich ugrupowań, przy szczególnym uwzględnieniu roli partii rządzącej. Polityczne spędy urządzane do tej pory co miesiąc na Krakowskim Przedmieściu, wznoszenie pomników i zmiany nazw ulic determinują rzeczywistość. Nie dziwi więc fakt, że wielu liderów politycznych na swój sposób chce uczcić rocznicę wypadku.

Winę za obecny stan rzeczy ponosi PiS i Jarosław Kaczyński , nikczemnie wykorzystując katastrofę do walki politycznej. Robi to z premedytacją i wyrachowaniem posługując się Antonim Macierewiczem jako ”kapłanem smoleńskim”. Ta pseudoreligia pada na podatny grunt wśród części rodaków.

Ci najgorliwsi posuwają się do wskazywania tych, którzy w ich ocenie są patriotami i prawdziwymi Polakami, wskazują miłujących Polskę ponad wszystko i tych, którzy tej miłości nie są godni. Trzeba ich zostawić w tym swoim szaleństwie, bo ta skrajność obróci się przeciwko nim.

W wypadku lotniczym, a nie żadnym zamachu, zginęli ludzie, nasze Koleżanki i nasi Koledzy, i to pamięć o nich powinna być najważniejsza.

Upamiętnijmy ich godnie, zapalmy świeczkę na ich grobach i wspominajmy dobrze. Czas skończyć z podziałami i rozdrapywaniem ran, pamiętajmy przede wszystkim o ich rodzinach, i pozwólmy im w spokoju przeżywać żałobę”.

Grzegorz Gondek, b. przewodniczący SLD w Krakowie

zdjęcie tytułowe / fot. DrabikPany via Foter.com

Teksty publikowane w dziale Publicystyka są prywatnymi opiniami autorów. Chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami lub wyrazić swoje zdanie na naszym portalu? Napisz: redakcja@krknews.pl.