Kryminalne Polecane

Ostrzeżcie starsze osoby. Ci przestępcy są bezwzględni! 

To już nie są pojedyncze incydenty, ale prawdziwy wysyp nowej metody atakowania starszych osób. Metody, która niestety jest bardzo skuteczna. W Krakowie po raz kolejny uśpiono i okradziono starszą osobę.

 

Policja coraz częściej odnotowuje przypadki, w których sprawczyni, podając się za pracownicę opieki społecznej, odwiedza krakowian.

Okazuje się jednak, że to nie dzieje się nie tylko w Krakowie, ale także w innych miastach Małopolski, o czym pisaliśmy tutaj

Uważajcie, oto nowy sposób okradania ludzi! Kawa, ciastka, zasłabnięcie…

3 kwietnia również zapukała do drzwi 88-letniego mężczyzny. Gdy została wpuszczona , poprosiła gospodarza o zaparzenie przyniesionej przez siebie kawy. Starszy pan, niczego nie podejrzewając, przygotował  napój, sam również się poczęstował i po wypiciu zasnął lub stracił przytomność.

Gdy po kilku godzinach się obudził, zobaczył porozrzucane z szafy rzeczy oraz stwierdził brak dokumentów i pieniędzy w kwocie sięgającej 900 zł. 

Co więcej, do podobnego przypadku rozboju doszło kilka dni później. Policja apeluje, by nie wpuszczać nie znajomych do domów, a także prosi, by informować o tym osoby starsze.

fg

zdjęcie tytułowe  / fot. policja