Ostrzeżenie przed burzami i deszczem. Gradu nie będzie

Pamiętacie burzę z gradem z poprzedniej soboty? Nie – aż takiego żywiołu w Krakowie nie będzie, ale synoptycy ostrzegają przed burzami i intensywni opadami deszczu.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed silnym deszczem i burzami. Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje przez całą sobotę, 30 lipca do niedzieli, 31 lipca do godz. 20. Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu w sobotę może wynieść od 30 mm do 60 mm. Takie mogą być także do niedzielnego poranka. Potem nie będą już tak intensywne – od 10 mm do 20 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 70 km/h.

Burze mogą powodować zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, uszkodzenia drzewostanu, utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania, a tym samym stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego.

Choć w ten weekend nie będzie tak ekstremalnych zjawisk pogodowych jak tydzień temu, ale i tak bądźcie ostrożni i uważajcie na siebie,

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie