Ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Uważajcie na cmentarzach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne. Silny wiatr prognozowany jest w całej Polsce. Obowiązują alerty drugiego i pierwszego stopnia. Zarząd Cmentarzy Komunalnych ostrzega  przed drzewami rosnącymi na cmentarzach. W czasie silnego wiatru spadające gałęzie mogą zagrażać bezpieczeństwu osób. 

„Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, z kierunków zachodnich” – poinformował IMGW. W związku z wydanym przez IMGW ostrzeżeniem przed silnym wiatrem, Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie zwraca się z apelem do wszystkich osób odwiedzających groby bliskich o zachowanie szczególnej ostrożności i nie przebywanie na cmentarzach w trakcie występowania gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Gwałtowne podmuchy wiatru mogą przyczynić się do powalenia drzew, ich konarów bądź złamania gałęzi, które stanowić mogą zagrożenie dla życia i zdrowia osób odwiedzających nekropolie.

W wakacje 2022 roku nawałnica, która przeszła przez Kraków, nie oszczędziła również cmentarzy. Na nekropoliach doszło do licznych zniszczeń. Na cmentarzu Podgórskim powalonych i uszkodzonych zostało 17 drzew. Wichura uszkodziła też linię telefoniczną w budynku administracyjnym przy ul. Wapiennej 13 – awaria została zgłoszona do operatora sieci. Uszkodzeniu uległa sieć internetowa, ale udało się przywrócić jej działanie. W sprawach pilnych można kontaktować się (tymczasowo) pod numerem 602 260 930 lub osobiście w biurze obsługi klienta Cmentarza Podgórze przy ul. Wapiennej 13 (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30).

Na cmentarzu Pychowice wichura powaliła kilka drzew. Doszło tam też do licznych oberwań konarów – podobne zdarzenia miały miejsce na cmentarzu Rakowickim, Kobierzyn Lubostroń i cmentarzu Maki Czerwone (także powalone jedno drzewo).

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie