Jest oświadczenie kliniki ws. profesora Sadowskiego

pixabay

– Nieodłącznym prawem chorego jest potwierdzenie diagnozy i konieczności wykonania operacji u lekarza, któremu ufa i wierzy w jego kompetencje – czytamy w oświadczeniu wydanym przez władze Małopolskich Klinik Specjalistycznych Unicardia i Unimedica. Ma to związek z konfliktem pomiędzy profesorem Jerzym Sadowskim (kardiochirurgiem pracującym w szpitalu Jana Pawła II oraz prezesem kliniki Unicardia), a dyrektorem szpitala Anną Prokop-Staszecką.

O sprawie pisaliśmy już wielokrotnie, między innymi tutaj i tutaj.

Chodzi o spór pomiędzy Prokop-Staszecką, a wybitnym kardiochirurgiem, któremu w czerwcu skończyła się umowa w szpitalu. Od tego miesiąca władze placówki zaproponowały profesorowi nowy kontrakt. Miał się on zajmować wyłącznie badaniami naukowymi i konsultacjami.

W mediach pojawiło się mnóstwo publikacji na ten temat. – Sprawa może mieć drugie dno. Profesor Sadowski jest prezesem, a jego żona wiceprezesem kliniki Unicardia. To prywatne centrum leczenia chorób serca i naczyń. Aby skorzystać z jego usług, pacjenci muszą zapłacić nawet kilkaset złotych. Tymczasem pacjenci Unicardia to przede wszystkim osoby borykające się z problemami kardiochirurgicznymi. Te – po wizycie w prywatnej klinice – często dostają skierowanie właśnie do szpitala Jana Pawła II. Tam, do tej pory, trafiali pod skrzydła profesora Sadowskiego lub lekarzy, których zatrudnił w klinice Unicardia – pisał między innymi portal Onet.

Dziś władze kliniki wydały oświadczenie.

– Prowadzenia prywatnej działalności medycznej jest zgodne z prawem i większość lekarzy praktykujących w Polsce prowadzi taką działalność. Wskazać należy, iż Pacjenci korzystają z prywatnych usług z własnej, nieprzymuszonej woli i są wolni w tych decyzjach – czytamy.

I dalej: – Pragniemy podkreślić, iż Profesor Sadowski nigdy w kwalifikacji chorych do zabiegu nie kierował się niczym innym niż dobrem Pacjenta i merytorycznymi wskazaniami.

Całe oświadczenie można przeczytać poniżej:

OŚWIADCZENIE dla mediówUnicardia & Unimedica z siedzibą w KrakowieW związku z doniesieniami medialnymi, które…

Opublikowany przez Unicardia Wtorek, 4 lipca 2017

(lm)

Zdjęcie tytułowe: Pixabay

Zobacz także