Głośne morderstwo. Wizja lokalna na miejscu zbrodni z udziałem podejrzanego o zabójstwo kobiety [video]

O tej zbrodni głośno było nie tylko w Małopolsce. Zginęła kobieta, a jej dziecko zniknęło. Policja ogłosiła Child Alert, a podejrzanego o zabójstwo kobiety i porwanie dziecka zatrzymano w Danii. We wtorek, 3 stycznia 2023 roku śledczy przeprowadzili wizję lokalną na miejscu zbrodni. Portal Dziennik Śledczy opublikował film z miejsca wizji lokalnej.

Wizja na miejscu zbrodni miała miejsce we wtorek. 3 stycznia 2023 roku, po południu. Wcześniej podejrzany o dokonanie zabójstwa został przesłuchany w prokuraturze. Potem w eskorcie policji został przewieziony na ulicę Budowlanych. W jednym z bloków przy tej ulicy znaleziono martwą 26-latkę.

Do zabójstwa doszło 5 listopada 2022 roku. Martwą kobietę w jej mieszkaniu znalazła rodzina. W mieszkaniu nie było 5-letniej córki. Podejrzenia od razu padło na 25-letniego Norwega, byłego partnera zamordowanej. Został ogłoszony Child Alert, poszukiwania prowadzono na terenie całej Europy. Norweg został zatrzymany przez duńskich policjantów na autostradzie w Kopenhadze. Mężczyzna trafił do duńskiego aresztu, dziecko wróciło do Polski. Kilka tygodni trwała procedura deportacyjna – 29 grudnia 2022 roku samolot z podejrzanym o zabójstwo Norwegiem wylądował na lotnisku w Warszawie.

Za zabójstwo grozi kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie