Oszukał seniorkę z Krakowa metodą „na wnuczka”. Ukradł jej 7 tysięcy złotych

Musisz przeczytać

Namierzony przez policję oszust szybko przyznał się do winy. Grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

W listopadzie na telefon stacjonarny 62-letniej mieszkanki Płaszowa zadzwonił mężczyzna podający się za jej syna i przekonał kobietę, że chwilę wcześniej spowodował wypadek samochodowy, w którym poważnie ucierpiał inny jego uczestnik.

„Oszust wmówił seniorce, że aby uniknąć odpowiedzialności za spowodowanie wypadku musi szybko przekazać 50 tysięcy złotych na rzecz osoby poszkodowanej” – czytamy w komunikacie policji.

62-latka była w stanie przekazać jedynie 7 tysięcy złotych. Oszust przystał na taką propozycję i polecił przekazać gotówkę kurierowi, który chwilę później zjawił się pod drzwiami jej mieszkania i odebrał torbę z pieniędzmi.

Kiedy kobieta zorientowała się, że padła ofiarą wyłudzenia, natychmiast powiadomiła policję.
W lutym mundurowi namierzyli sprawcę. Po przybyciu pod ustalony adres drzwi do mieszkania otworzył 27-latek będący w zainteresowaniu kryminalnych. Policjanci poinformowali mężczyznę o celu ich wizyty, a następnie zatrzymali 27-latka.

W trakcie przesłuchania w pobliskim komisariacie mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa i przyznał się do winy. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca