Oto krakowianie, którzy nie stosują się do zakazu zgromadzeń! Gołębie królują w Krakowie [zdjęcia]

Gołębie w czasie pandemii koronawirusa / fot. Paweł Wodnicki

– Niestety, paskudny wirus nie odpuszcza. Miasto opustoszałe, ludzie zajęci własnymi problemami, szybko przemieszczają się w pilnych sprawach unikając kontaktu. W ciągu kilku tygodni z tętniącej życiem i turystami metropolii, Kraków zmienił się w opustoszałe, ciche miasto. Ta sytuacja wymusiła także, chwilową mam nadzieję, zmianę profilu projektu. Mniej jest portretów, a więcej dokumentacji życia krakowian w tym trudnym okresie – mówi Paweł Wodnicki, fotograf i pomysłodawca projektu Krakowianie na Instagramie. 

Na Rynku Podgórskim piękne wiosenne kwiaty. A z krakowian niestety tylko gołębie…

Portret Kaspra powstał w dobrych przed wirusowych czasach i teraz postanowiłem go pokazać. Po pierwsze, bo to fajna osoba, a po drugie dla otuchy, że lepsze czasy wrócą. Pewnie jak opadnie fala epidemii, Kasper wznowi ciekawe spacery dla dzieci rodziców po przyrodniczo ciekawych rejonach Krakowa.

View this post on Instagram

@krakowianie Dziś aby nieco przerwać temat koronawirusa zdjęcie ze starych, dobrych, przedepidemicznych czasów. Kasper. Z pochodzenia poznaniak. Mieszka w Krakowie od 2004 r. (obecnie na jego przedmieściach w Zielonkach). Na co dzień realizuje się w edukacji ekologicznej dzieci i dorosłych w założonej przez niego i grupę pasjonatów fundacji Dzieci w Naturę (działa m.in. w Krakowie i Warszawie). Aktywista-naukowiec (z tytułem doktora), zaangażowany w ochronę krakowskich terenów zielonych takich jak Łąki w Toniach, Liban czy Zakrzówek. Jest też architektem krajobrazu i zajmuje się naukowo dziką przyrodą miasta i jej udostępnieniem mieszkańcom. Autor licznych tekstów, publikacji, prezentacji naukowych i popularno-naukowych. Mąż i ojciec trójki dzieci (jedno w drodze). W wolnym czasie biega nad krakowskimi rzekami i po nieużytkach zbierając przy tym odpady (plogging), uprawia ogród (i swoje ulubione byliny), włóczy się z córkami po „miejskich dżunglach”. Zajmuje się też grafiką. Dzielnica Podgórze. Kamieniołom Liban #kamieniolom #krakow #krakowianie #cracow #lovekrakow #kochamkrakow #krakowiaczekcija #pwodnicki #pawelwodnicki #portrety #portraits #fotoprojekt #portraitphotography #streetportrait #fotografkrakow #naturallight

A post shared by Pawel Wodnicki (@krakowianie) on

Piotr i Paweł to dwaj policjanci krakowskiej prewencji. Do wielu obowiązków doszło im teraz m.in. kontrolowanie przestrzegania kwarantanny i apelowanie do rozsądku osobom gromadzącym się w większych grupach.

Zajrzyjcie na profil, by zobaczyć jak wygląda Wawel bez turystów i jak zniknęły słynne krakowskie korki.

Paweł Wodnicki

Zobacz także