Oto najbogatsza kobieta w Małopolsce. Ma czym rządzić!

fot. Pixabay

Tygodnik Wprost opublikował listę 100 najbogatszych Polek. Wśród nich znajduje się pięć pań z Małopolski. 

Wygląda na to, że najbogatszą kobietą w naszym województwie jest Barbara Bielenda, założycielka firmy Bielenda Kosmetyki Naturalne. Pani Bielenda jest także prezesem Instytutu Bielenda Professional w Krakowie. Jej majątek szacowany jest na 226 mln zł, co w ogólnopolskim zestawieniu Wprost daje jej 20. miejsce.

Zaraz za nią jest Elżbieta Filipiak – współzałożycielka, akcjonariuszka i przewodniczącą Rady Nadzorczej Comarch S.A. Pani Elżbieta jest też prezesem Grupy EFI SA i właścicielem restauracji Wierzynek. Jej majątek szacowany jest na 222 mln zł.

Ex aequo, 27. miejsce zajęły Izabela Koral i Monika Koral-Urbańczyk z Nowego Sącza, do których należy połowa udziałów w rodzinnej firmie Koral. Majątek każdej wyceniany jest na 154 mln zł.

Czwartą pod względem pieniędzy, ale pewnie pierwszą pod względem popularności Małopolanką jest Agnieszka Radwańska. Tenisistka na tenisie zarobiła już 96 mln zł, co daje jej 34. miejsce w zestawieniu.

44. pozycję zajęła  Barbara Edelmuller-Generaux, współwłaścicielka i prezes transportowej spółki Batim ze Starego Sącza. Jej majątek szacowany jest na 62 mln zł.

 Najbogatszą Polką według Wprost jest nim Dominika Kulczyk, córka zmarłego kilka lat temu Jana Kulczyka. Jej majątek to aż 7,7 mld zł.

dn, Wprost

zdjęcie tytułowe / fot. Pixabay

Kompletnie zwariowana akcja na podkrakowskiej drodze. Traktor ciągnął… [wideo]

Zobacz także