Oto największy wstyd wyborów. Najmniej głosów zdobył(a)…

Jesteście ciekawi, który kandydat zdobył najmniej głosów w naszym okręgu? A może interesuje Was, kto był najgorszy na listach PiS / Koalicji Europejskiej? Służymy odpowiedzią…

… oto wybory w liczbach:

525 811 – tyle głosów zebrała Beata Szydło. To najlepszy wynik w kraju. W pojedynkę zdobyła więcej głosów niż wszyscy kandydaci z listy Koalicji Obywatelskiej razem wzięci (505 400).

118 494 – tylu krakowian zagłosowało na kandydatów PiS. Blisko połowę tych głosów dostała… Beata Szydło. Na kandydatów z listy Koalicji Obywatelskiej głos oddało 144 615 krakowian.

50 427 – tyle osób zagłosowało na Konrada Berkowicza (Konfederacja), a mimo to nie wszedł do europarlamentu, bo jego ugrupowanie nie przekroczyło progu wyborczego w skali kraju. Tymczasem mandat uzyskał między innymi Dominik Tarczyński (PiS), który zdobył prawie dziewięć tysięcy głosów mniej.

37 668 – tyle głosów dostał PiS w powiecie limanowskim. To 78,18 procent wyborców, co przełożyło się na najlepszy wynik w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

7 319 – to najgorszy wynik na liście PiS. Zanotował go Włodzimierz Bernacki.

4 147 – tyle głosów dostała Ewa Sufin-Jacquemart (Zieloni). To najgorszy wynik na liście Koalicji Europejskiej i wielka porażka tej proekologicznej partii.

177 – tylu wyborców przekonał do siebie Stanisław Żmigrodzki (KKW Polexit – Koalicja). To najgorszy wynik w całym regionie.

Najnowsze

Co w Krakowie