Oto pierwsze prognozy przed wyborami w Krakowie. PiS może mrozić szampana!

fot. pis.org.pl

Jeśli nie nokaut, to przynajmniej potężna wygrana na punkty. Według jednego z pierwszych badań, PiS w wyborach parlamentarnych w Krakowie może liczyć na 43 proc. głosów, a w całej Polsce na samodzielne rządzenie.

Cel partii Jarosława Kaczyńskiego jest jeden – rządzić Polską bez oglądania się na kogokolwiek. Do tego PiS potrzebuje przekonania do siebie wyborców z dużych miast, a na razie w Krakowie Kaczyńskiemu i spółce idzie to całkiem nieźle.

 Marcin Palade, który zajmuje się analizą sondaży i geografią wyborczą, podał na Twitterze następującą prognozę preferencji wyborczych w Krakowie:

PiS w naszym mieście wygrywa zdecydowanie z 43 proc. poparcia. Platforma Obywatelska i Nowoczesna mają aż o 14 proc. punktów procentowych mniej. To może nie przepaść, ale jak na duże miasto – spora różnica.

Przypomnijmy, że lokomotywą wyborczą PiS-u w Krakowie ma być Małgorzata Wassermann, o czym informowaliśmy jako pierwsi:

Kaczyński się nie patyczkuje. To ONA ma wygrać PiS-owi wybory!

Jak na dziś prezentuje się więc sytuacja PiS-u? Do wyborów zostało jeszcze sporo czasu, ale Kaczyński powoli może wysyłać swoich ludzi po szampany, bo sytuacja dla jego partii wygląda bardzo dobrze. Na dziś PiS zgarnia bowiem blisko 50 proc. mandatów. 

Taki podział głosów oznaczałby, że partia Kaczyńskiego rządziłaby samodzielnie i to ze sporym zapasem. Do tego potrzebuje bowiem 231 posłów, a miałaby ich aż 272!

Wybory parlamentarne odbędą się w jedną z niedziel między 13 października a 10 listopada.

Zobacz także