Otwarcie nowego centrum handlowego na Ruczaju

for. materiały prasowe

W czwartek 17 stycznia krakowski deweloper KG Group otworzy nowe centrum handlowe Atut na Ruczaju. To będzie pierwszy obiekt z tak szeroką ofertą handlową w okolicy.

Dojazd na zakupy ułatwi wybudowana przez dewelopera nowa droga. Atut Ruczaj wybudowany przy ul. Bunscha to dwukondygnacyjne centrum o powierzchni ponad 6,8 tys. m2 z 13 lokalami handlowo-usługowymi i 160 miejscami parkingowymi.

Wśród najemców centrum znajdą się m.in. Lidl, Rossmann, Pepco, Kik, Komfort, Jysk, Tedi, Leopardus, a także popularna krakowska piekarnio-cukiernia Buczek.

– Dobór odpowiednich najemców był dla nas kluczową kwestią. Dzięki nim Atut Ruczaj będzie pierwszym centrum z kompleksową ofertą handlową w tej części Krakowa. Mieszkańcy będą mogli zrobić w nim wygodne i szybkie zakupy w sklepach z bardzo zróżnicowanym asortymentem – podkreśla Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group.

17 stycznia sklepy otworzy większość najemców centrum.

W późniejszym terminie dołączą do nich Lidl, Pepco, Jysk i Leopardus, które obecnie wykańczają swoje lokale. Komfortowi zakupów w Atucie Ruczaj poza szeroką ofertą handlową sprzyjać ma również dogodny dojazd, który zapewni inwestycja KG Group w nowy układ drogowy.

Deweloper przebudował fragment ulicy Bunscha, czyli głównego szlaku komunikacyjnego Ruczaju. Ponadto zbudował nową drogę, łączącą ulicę Bunscha z ulicą Piltza, przy której znajduje się wiele osiedli mieszkaniowych, m.in. budowane przez KG Group wieloetapowe Osiedle Piltza. – Pracując nad projektem nowego układu drogowego uznaliśmy, że w tym miejscu konieczna jest inwestycja na dużą skalę. Wybraliśmy optymalne rozwiązanie, które będzie służyć zarówno klientom centrum handlowego, jak i mieszkańcom bloków przy ul. Piltza. Nowa droga ułatwi bowiem wyjazd z osiedla i powrót w najbardziej newralgicznych godzinach, a jednocześnie zagwarantuje wszystkim dogodny dojazd na zakupy – tłumaczy Krzysztof Gaczorek.

KG Group jest już właścicielem trzech innych centrów handlowych Atut – w Pruszkowie, Węgrzcach oraz w Krakowie przy ul. Grażyny.

Zobacz także