Pachnie zadymą w Radzie Miasta… Wszystko za sprawą noblistki

Spotkanie z Olgą Tokarczuk w ramach Festiwalu Conrada 2019 r/fot Tomasz Cichocki

Kij wylądował w mrowisku i to po sam czubek! Dominik Jaśkowiec zaproponował, by Olga Tokarczuk otrzymała tytuł Honorowej Obywatelki Miasta Krakowa.

W normalnej sytuacji mogłaby to być nawet oczywistość, ale noblistka mocno dzieli polską scenę polityczną. Prawica najchętniej usunęłaby Tokarczuk w niepamięć, za to pozostali uznają ją za autorytet.

Nie inaczej będzie pewnie w Radzie Miasta Krakowa, która najpewniej będzie musiała pochylić się nad tą kwestią. Wszystko za sprawą przewodniczącego Dominika Jaśkowca.

„Co Państwo myślą o nadaniu Honorowego Obywatelstwa Miasta Krakowa p. Oldze Tokarczuk? Krakowskie Wydawnictwo Literackie jest oficjalnym wydawcą książek tej znamienitej polskiej pisarki. Zaproponowałem uhonorowanie naszej polskiej noblistki  podczas dyskusji w sobotnim programie Radia Kraków” – napisał Jaśkowiec na Facebooku.

Co Państwo myślą o nadaniu Honorowego Obywatelstwa Miasta Krakowa p. Oldze Tokarczuk? Krakowskie Wydawnictwo Literackie…

Opublikowany przez Dominika Jaśkowca Poniedziałek, 30 grudnia 2019

Jeśli Jaśkowiec będzie kontynuował swój pomysł, to podczas obrad rady miasta można spodziewać się co najmniej burzliwej dyskusji… 

jk

Zobacz także