Pacjenci i pracownicy Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie apelują o zwiększenie liczby linii autobusowych

Pacjenci oraz pracownicy Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie skierowali petycję do władz miasta Krakowa, w której proszą o podjęcie  natychmiastowych działań mających na celu zwiększenie liczby linii autobusowych kursujących do szpitala.

Obecnie trasę tę obsługują trzy linie autobusowe: dwie miejskie (nr 125 i 513) oraz jedna aglomeracyjna (nr 204). Taka liczba jest zdecydowanie niewystarczająca, szczególnie że tylko jeden z nich (autobus nr 513) kursuje z centrum miasta, a pozostałe dwie linie nie przejeżdżają przez większe centra komunikacyjne.

Niezadowalająca jest także częstotliwość kursowania – maksymalnie trzy – cztery autobusy na godzinę. Dla osób starszych oraz chorych, którzy stanowią większość pacjentów Szpitala Uniwersyteckiego, jest to znaczące utrudnienie. Dodatkowe kilkaset metrów do pokonania z przystanków przy ul. Wielickiej, zwłaszcza pod górę, stanowi dla nich poważne wyzwanie, a czasem jest wręcz przeszkodą nie do pokonania.

Szpital Uniwersytecki w Krakowie jest największą wysoko specjalistyczną placówką medyczną w regionie. W ubiegłym roku udzielono tam prawie 650 tysięcy porad ambulatoryjnych, a kolejne 100 tysięcy osób było hospitalizowanych. Szpital dysponuje również Szpitalnym Ośrodkiem Ratunkowym, będącym częścią Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof. Z tego powodu, sprawnie działająca komunikacja miejska, która zatrzymuje się bezpośrednio pod szpitalem, jest kluczowa.

Autorzy petycji  podkreślają , że wyremontowane ulice Kostaneckiego, Jakubowskiego i Marii Orwid oraz nowoczesna pętla autobusowa przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, gwarantują sprawny przejazd autobusów, nie zakłócając płynności transportu.

– Oczekujemy od włodarzy miasta podjęcia pilnych kroków zmierzających do rozwiązania problemu. Wierzymy, że nie pozostaniemy bez wsparcia w tak ważkiej – zarówno dla Szpitala, jak i dla miasta – sprawie – apeluje szpital.

Link do petycji można znaleźć TUTAJ.

 

Najnowsze

Co w Krakowie