Paczki ze święconką trafią do krakowskich szpitali i domów opieki

Jak informuje magistrat, Kraków i Małopolska Organizacja Turystyczna, we współpracy z krakowskimi restauratorami, przygotowały wielkanocną odsłonę akcji „Świąteczny przysmak od serca”.

Paczki z tradycyjną święconką trafią do Miejskich Dziennych Domów Pomocy Społecznej, Miejskiego Centrum Opieki oraz dwóch miejskich szpitali – im. Żeromskiego i Narutowicza.

To kolejna, zorganizowana na wzór tej bożonarodzeniowej, akcja wspierająca krakowskich  restauratorów. Do udziału zaproszono restauracje, które otrzymały w ubiegłym roku wyróżnienie Michelin oraz uczestników projektu „Krakowskie menu stołeczne”, który został zrealizowany pod auspicjami Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej Kraków 2019.

Każda z 1200 paczek zawiera poczęstunek składający się z typowych potraw związanych z Wielkanocą i nawiązujący do tradycji kulinarnych Krakowa. Operator akcji – Małopolska Organizacja Turystyczna, która od wielu lat działa na rzecz promocji tradycji kulinarnych w Krakowie i Małopolsce, była również partnerem Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej Kraków 2019.

Paczki przygotowały restauracje: Kogel Mogel, Bianca, Szara Gęś w kuchni, Wesele, Fiorentina, Nota Resto by Tomasz Leśniak, Copernicus, Biała Róża, Stara Zajezdnia Kraków by de Silva oraz Wierzynek.

Najnowsze

Co w Krakowie