Papieski „Krakowiak” utknął pod Bagatelą

Jak wiadomo najważniejsza osoba przez kilka dni w naszym kraju i w Krakowie ma dzisiaj przejechać tramwajem, „Krakowiakiem” z siedziby biskupów z Franciszkańskiej na Błonia. Jednak samo podstawienie tego najdłuższego tramwaju w mieście już sprawia problemy.

Trzeba przyznać że papież Franciszek nieźle namieszał krakowskiej komunikacji niespodziewanie odwiedzając kardynała Macharskiego w szpitalu.
Zatrzymany był ruch na na ulicy Lubicz, Basztowej, Westerplatte i Długiej oraz na trasie do Bronowic Małych. Krakowianie na wielu forach internetowych i w komentarzach jednak denerwują się brakiem informacji dotyczącej MPK.

Czemu kierowcy nie informują, że tramwaje nie jeżdżą? Na Bronowicach Małych wszyscy wysiedli ze 139 i musieli czekać na tramwaj, zamiast jechać dalej 139 do pl. Inwalidów – pisze zdenerwowana Beata.
Mimo, że nasze miasto w większej części opustoszało to jednak nie jest tak różowo jakby się wydawało – szczególnie w miejscach przed i po przejeździe kolumny papieskiej. Mieszkańcy mieli problem dostać się z Placu Inwalidów na rondo Mogilskie.
Czy tramwaje kursują chociaż do Galerii Krakowskiej? Muszę się jakoś dostać do ce (umk), z Krowodrzy Górki – pyta Patryk.

Brak informacji to chyba największy w tej chwili problem dotyczący komunikacji miejskiej – problem także w Bieżanowie i Prokocimiu. Wychodzę z domu normalnie 8:03 na Teligi jedzie 173 a tutaj niespodzianka przyjeżdża s14. Dlaczego tak się stało i nie było komunikatu? Pozdrawiam Aneta

Papieski Krakowiak jest już pod Bagatelą, ale ma problem z dalszą jazdą ponieważ zwrotnica odmówiła współpracy – informują nas czytelnicy.
Na miejscu działa już ZUE. – czyli z problemami ale dojedzie ( chyba). – informuje nas Piotr.

Cóż z tego że mamy podobno najlepszy tabor w Polsce jak infrastruktura tramwajowa jest dramatyczna.

Jak informuje MPK od rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży komunikacja miejska w Krakowie przeżywa prawdziwe oblężenie. Tylko 27 lipca autobusami i tramwajami podróżowało ponad 1 mln pasażerów. Komunikacja miejska w Krakowie pobija rekordy. Tylko wczoraj, 27 lipca było 220 dodatkowych kursów tramwajów, zarejestrowano 2 mln przejazdów. Autobusami i tramwajami podróżowało ponad 1 mln pasażerów. Najbardziej obciążone linie to: 8 (130 kursów), S1, S2, 14, 19 i S14. Z samych Łagiewnik w ciągu 12 godzin przewieziono około 70 tys. osób, a tramwaje kursowało co 2 minuty. Dotychczas sprzedano 35 tys. specjalnych biletów ŚDM. Tylko wczoraj – 15 tys.

(bg)

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie