Papież dziękuje za święto młodości

Musisz przeczytać

W czasie dzisiejszej audiencji generalnej w auli Pawła IV, papież Franciszek podziękował narodowi i Kościołowi w Polsce za bardzo serdeczne przyjęcie podczas niedawnej wizyty. Podkreślił także, że Światowe Dni Młodzieży w Krakowie dały światu znak wiary, braterstwa i pokoju.

W trakcie audiencji Papież Franciszek zwrócił się bezpośrednio do Polaków.

– Bracia i siostry, za waszym pośrednictwem dziękuję narodowi polskiemu i Kościołowi za to wielkie święto młodości, jakie mogliśmy przeżywać w Krakowie – powiedział. Kolejny raz papież podziękował prezydentowi  Andrzejowi Dudzie, władzom oraz kardynałowi arcybiskupowi Krakowa i całemu Episkopatowi Polski ,a także wszystkim, którzy na różne sposoby przygotowali i sprawili, że to wydarzenie stało się możliwe.

– Wydarzenie to dało Polsce, Europie i światu znak żywej wiary, znak braterstwa i pokoju. Proszę Boga, aby ci młodzi ludzie, których spotkałem w Krakowie, zanieśli w swoich sercach iskrę Jego miłosierdzia, całemu światu” – dodał Franciszek.

Na koniec papież modlił się w intencji zmarłego wczoraj krakowskiego kardynała Franciszka Macharskiego. Przypomniał również, że odwiedził go w trakcie wizyty w Krakowie.

(bg)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca