Papież nie leci do Częstochowy, a jedzie

Ojciec Święty nie poleci do Częstochowy! Papież Franciszek po raz kolejny zdecydował o zmianie planów i na Jasną Górę wybiera się samochodem. To oznacza spore utrudnienia dla kierowców podróżujących na trasie Kraków – Katowice – Częstochowa.

Jak już informowaliśmy tutaj, policja zdecydowała dziś z samego rana o zamknięciu odcinka obwodnicy autostradowej A4 w stronę Katowic w godz. 7- 9. To oznacza, że kierowcy chcący dostać się na Śląsk, muszą kierować się na DK79 w kierunku na Trzebinię lub drogą 780 na Liszki i Imielin.

Policja nie wyklucza, że ze względu na zmianę planów przez papieża Franciszka, problemy pojawią się również na innych odcinkach trasy prowadzącej do Częstochowy. Należy więc spodziewać się dodatkowych utrudnień na trasie A4 w kierunku Katowic oraz na trasie S1 w kierunku na Częstochowę i na Łódź.

Policja nie zdradza jednak, czego dokładnie mogą dotyczyć utrudnienia dla kierowców. Niewykluczone jednak, że jeśli zajdzie taka potrzeba, to służby zdecydują się na zamknięcie kolejnych odcinków trasy, którą pokona papieska kolumna.

(pt)

fot. Catholic Church (England and Wales) via Foter.com / CC BY-NC-SA

Najnowsze

Co w Krakowie