Paraliż egzaminacyjny w polskich WORDach

Musisz przeczytać

Krakowscy kandydaci na kierowców mogą być spokojni – Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie w przeciwieństwie do wielu innych ośrodków na terenie całego kraju nie odwołał przyjmowania kandydatów na kierowców i przeprowadzania egzaminów. Problemy, to efekt opieszałości ministra infrastruktury, który nie zdążył na czas opublikować nowego rozporządzenia w tej sprawie.

Tysiące kandydatów na kierowców, którzy mieli dziś przystąpić do wyczekiwanego egzaminu na prawo jazdy, odeszło z kwitkiem. Minister infrastruktury nie opublikował na czas rozporządzenia w sprawie działalności MORD-ów. Brak rozporządzenia spowodowało, że kilkanaście jednostek w całej Polsce zdecydowało się dziś na zawieszenie przeprowadzania egzaminów. Najważniejsza informacja dla przyszłych kierowców z naszego regionu jest taka, że w Małopolsce egzaminy nie zostały odwołane i odbywają się planowo.

Podsekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury zapewnił dziś, że nowe rozporządzenie zostanie opublikowane po południu, zobowiązał też wszystkie jednostki MORD do wznowienia pracy i przeprowadzenia egzaminów – mimo braku ważnych przepisów. Wśród ekspertów zdania są podzielone, bo teoretycznie namawianie do podejmowania kursantów, w świetle obowiązujących przepisów – bez ważnego rozporządzenia ws. pracy OSK i egzaminatorów, jest łamaniem prawa.

Na przygotowanie nowego dokumentu urzędnicy mieli 18 miesięcy, poprzednia władza nie zdołała jednak zdążyć z opublikowaniem rozporządzenia i prace ruszyły na nowo po wyborach parlamentarnych. Minister Adamczyk również nie zdołał jednak w wyznaczonym czasie opublikować dokumentu przez co w wielu miejscach na terenie całego kraju doszło do paraliżu egzaminacyjnego.

(pt)

fot. iStock.com/Lukasz LuKSZ

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca