Miasto Polecane

Park, galerie sztuki, fontanny. Tak ma wyglądać Dolnych Młynów

Jeśli tylko te plany uda się zrealizować, to w centrum Krakowa w końcu powstanie miejsce, które będzie nie tylko wizytówką miasta, ale też posłuży mieszkańcom.

Inwestorem renowacji Dolnych Młynów jest Immobiliaria Camins Polska Sp.z o.o., która zleciła firmie SAO Investments opracowanie projektu rewitalizacji niszczejącego terenu.

Obecnie na Dolnych Młynów panuje klimat obskurny, przestarzały i być może pasujący hipsterom, ale umówmy się – w Krakowie nie mieszka 800 tys. hipsterów.

Szachy, bule, pszczoły

Dlatego Immobiliaria Camins Polska, która jest właścicielem terenu, planuje stworzenie otwartej przestrzeni publicznej, która ma służyć seniorom i dzieciom.

Co konkretnie ma się tam znaleźć? Plany mówią o parku, galeriach sztuki, fontannach, placu zabaw, miejscu do gry w bule i w szachy, zielonych ścianach, a nawet… hotelach dla pszczół.

Z kolei w parterach budynków planowane są kawiarnie, cukiernie i restauracje, a na wyższych piętrach przestrzenie wystawiennicze i strefy co-oworkingowe dla studentów. Planowane jest również wybudowanie hotelu. 

Przedłużenie parku

Park okalający budynki Zakładów Tytoniowych ma być ogólnodostępny dla mieszkańców, bo będzie przedłużeniem parku miejskiego, który planowany jest między Czarnowiejską a Karmelicką. Ze względu na wiek i niebezpieczeństwo zawalenia rosnące tam topole zostaną usunięte, ale – jak zapewnia inwestor – w ich miejsce powstanie park  z ławkami, ścieżkami i zielenią. A wszystko ma być dostępne dla mieszkańców Krakowa.

No i na koniec najważniejsze – całość wyglądać ma tak:

 

dn