Park im. Jerzmanowskich został otwarty po rewitalizacji [zdjęcia]

Park im. Jerzmanowskich / fot. ZZM Facebook

Rabaty z kwiatami, fontanna i pomniki. Nie zabrakło placu zabaw dla najmłodszych. Park im. Anny i Erazma Jerzmanowskich znów zachwyca! Koniecznie zobaczcie zdjęcia.

7-hektarowy park znajduje się w rejestrze zabytków. Na jego terenie rośnie wiele starych drzew, w tym chronione prawem pomniki przyrody. Do historycznego drzewostanu dosadzono łącznie 220 nowych drzew. Są to: lipy drobnolistne, lipy holenderskie, klony polne, jarzęby szwedzkie, jesiony wyniosłe, dęby szypułkowe, graby, wiązy, buki, magnolie, kasztanowce oraz grujecznik japoński. Posadzono również ponad 8 tys. krzewów – cisów, berberysów w różnych odmianach, forsycji, jaśminowców, hortensji, dereni, róży okrywowych, ligustrów i innych.

Otwarcie Parku im. Jerzmanowskich

Otwarcie Parku im. Jerzmanowskich
Obraz 1 z 8

Zdjęcia: Zarząd Zieleni Miejskiej Facebook

W parku pojawiło się ponad 29 tys. bylin, zarówno w formie swobodnych rabat, jak i w formie specjalnej rabaty, zaznaczającej ślad dawnej młynówki. Wiosną w parku rozkwitnie prawie 200 tys. roślin cebulowych: narcyzów, cebulic i śnieżyczek.

Alejki parkowe zostały wyremontowane, zamontowano także nowe oświetlenie, ogrodzenie parku, mostki na Drwince oraz toaletę.

W parku znajdują się place zabaw dla dzieci, nie zabrakło również miejsc do aktywnego wypoczynku dla dorosłych – pojawiła się plenerowa siłownia. Niewątpliwą atrakcją są dwie fontanny. Jedną z nich jest zdemontowana przed laty fontanna stojąca w Rynku Głównym, wykonana według projektu prof. Wiktora Zina, a drugą – wyremontowana okrągła fontanna wykonana jeszcze za czasów Jerzmanowskich.

Drugie życie fontanny z Rynku Głównego

Drugie życie fontanny z Rynku Głównego
Obraz 1 z 10

Na prace rewitalizacyjne przeznaczono 14 mln zł.

Zobacz także