Park Krakowski odzyska dawny blask

Park Krakowski odzyska swój dawny blask. Niebawem parkowe alejki zostaną odnowione, a w parku pojawią się również nowe ławki i kosze na śmieci. Pierwsze prace rozpoczną się już na wiosnę.

Mieszkańcy od blisko 10 lat czekają na niezbędny remont Parku Krakowskiego. Dziś przypomina on dawno zapomniane miejsce ze zniszczonymi ławkami, alejkami i uszkodzoną fontanną. Wszystko to ma się zmienić już w najbliższych miesiącach. Zanim jednak będzie można mówić o inwestycyjnym sukcesie, potrzeba na to pieniędzy, których szuka już Zarząd Zieleni Miejskiej. Urzędnicy ZZM rozpoczęli szukanie „sponsorów”, którzy chcieliby ufundować wyposażenie parku. Mogą to być zarówno przedsiębiorcy, jak i prywatne osoby, które chciałyby posiadać w parku „swoją” ławkę ze specjalną tabliczką informującą o fundatorze.

Pierwsze prace porządkowe w Parku Krakowskim już się odbyły. Przeprowadzono m.in. cięcia sanitarne drzew oraz wykonano inwentaryzację zieleni. Zakupione zostały też już ławki i kosze, które zostaną zainstalowane w parku, ale wciąż jest ich za mało, stąd konieczność poszukania prywatnych inwestorów. Niewykluczone, że prace przy przywracaniu dawnego blasku w parku, potrwają do przyszłego roku. Prace pochłoną ponad milion złotych.

(pt)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie