Park Krakowski do remontu. Będzie zamknięty przez ROK

fot. Franciszek Vetulani via Wikipedia

W kwietniu Park Krakowski zamieni się w plac budowy i pozostanie zamknięty przez najbliższe 12 miesięcy. Przejdzie w tym czasie gruntowną rewitalizację, wartą kilka milionów złotych.

Zamknięcie parku na czas rewitalizacji ma sprawić, że remont zostanie przeprowadzony szybciej niż wtedy, gdy byłby prowadzony etapami. Będzie to jednak ciężki okres dla okolicznych mieszkańców, którzy na rok zostaną pozbawieni dostępu do parku.

W przetargu na rywalizacje parku wystartowało pięć firm. Najniższą ofertę złożyło krakowskie Przedsiębiorstwo Budowlano-Remontowe SKO-BUD, które zaproponowało cenę 6,1 mln zł. Najdroższa propozycja opiewa na 9,3 mln zł.

W ramach rewitalizacji w parku wyremontowane zostaną m.in. alejki, pojawią się nowe ławki. Posadzonych zostanie ok. 40 dużych drzew – o obwodzie pnia większym niż 40 cm, pojawią się też 4 tys. nowych krzewów, do tego rośliny cebulowe i byliny.

Co jeszcze? W odnowionym parku powstanie atrakcyjny plac dla zabaw, który zastąpi wyasfaltowany placyk w okolicy ulicy Szymanowskiego. Nowe życie otrzymają także rzeźby znajdujące się na terenie parku.

Odnowiona ma zostać także fontanna, ale ten punkt prac nie został uwzględniony w przetargu. Najpierw musi powstać projekt. Według planu – fontanna ma być gotowa pod koniec kwietnia 2018 roku, gdy dobiegną końca pozostałe prace w parku.

(wm)

fot. Franciszek Vetulani via Wikipedia

Zobacz także