Aktualności Miasto

Park Lotników. Płatny Ogród Doświadczeń większy. Część darmowa – coraz mniejsza

Krakowianie zaczynają mieć wątpliwości. W listopadzie miasto triumfalnie ogłosiło, że Ogród Doświadczeń będzie działał całą zimę, powiększy także swój obszar. A to oznacza, że część darmowa parku zostanie pomniejszona.

Wstęp do Ogrodu Doświadczeń nie jest darmowy. Najtańszy bilet normalny kosztuje 12 zł, najtańszy bilet ulgowy – 10 zł Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo, a bilet przedszkolny (dzieci w wieku 3 – 6 lat) kosztuje 5 zł, ale na tym opłaty się nie kończą. Na miejscu dostępne są usługi dodatkowe, które są dostępne po zakupieniu żetonu.

Niedawno zapadła decyzja o powiększeniu Ogrodu Doświadczeń o 2 hektary. Ogród będzie także dostępny w okresie zimowym. Prace modernizacyjne mają się rozpocząć w przyszłym roku.

Internauci są podzieleni. W Ogrodzie pojawią się nowe atrakcje, ale stracą ci, którzy nie mają zamiaru przeprowadzać doświadczeń. „Ludzie. Nie dajcie się ogłupić. Zabierają DARMOWY park, żebyście płacili!” – pisze jeden z komentujących na stronie Radia Kraków.

„Coś tu się kupy nie trzyma. Ogród Doświadczeń ma jeszcze bardzo dużo wolnej swojej przestrzeni a jeszcze chcą zagarniać teren publicznego parku? Dziwne. Co więcej, ogród doświadczeń frekwencyjnie nie jest w pierwszej 10tce miejskich instytucji, jest dość drogi dla przeciętnego mieszkańca. Uważam że sprawa wymaga oficjalnych wyjaśnień” – komentuje inny, podpisany jako rabin.

„A co z parkingiem?????? Dlaczego w dzisiejszych czasach przy powstających obiektach, instytucjach nie planuje się parkingów dla interesantów, turystów, odwiedzających??????” – pyta Jerzy.

(wm)

fot. Radio Kraków