Park Reduta na finiszu. ZZM odlicza tygodnie do otwarcia

Już niebawem na granicy Prądnika Czerwonego i Mistrzejowic zostanie otwarty zupełnie nowy park. Jak zapewnia Zarząd Zieleni Miejskiej, trwa finałowe odliczanie do oddania inwestycji.

W tej chwili trwają ostatnie etapy zagospodarowania terenu. Na ukończeniu jest duży plac zabaw, na montaż czeka mała architektura – ławki, kosze, leżaki czy hamaki. Wciąż jeszcze trwają prace nad wielofunkcyjnym pawilonem zlokalizowanym w sercu parku.

Wspomniany pawilon o powierzchni 200 mkw. ma być jedną z atrakcji nowo otwartego parku. Jego rolą będzie integracja lokalnej społeczności. Zmieści bowiem kawiarnię i miejsce spotkań dla mieszkańców. Na jego dachu będzie znajdował się taras dający możliwość obserwacji parkowej zieleni przy kawie, dodatkowo znajdzie się w nim miejsce na kino letnie.

Fot. ZZM

Park Reduta to miejsce, które z pewnością przyciągnie najmłodszych. Zostały w nim zaprojektowane dwa place zabaw, dostosowane do różnych grup wiekowych. Plac dla dzieci starszych będzie pierwszym wielopoziomowym placem w mieście.

Nowy park będzie miejscem przyjaznym właścicielom czworonogów. Znajdzie się w nim urządzony w cieniu drzew tor agility, będący idealnym miejscem do prowadzenia szkoleń.

Park został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi trendami w organizacji przestrzeni zielonej. Oprócz funkcji rekreacyjnej, ZZM zaplanował w nim również część leśną, w której powstała ścieżka spacerowa pomiędzy drzewami, przeznaczona dla biegaczy i trawiaste boisko, zaś spokój i relaks zapewni sad z wnętrzami przeznaczonymi do odpoczynku, wyposażony w leżaki oraz hamaki.

W sumie na powierzchni 7,8 ha zamontowanych zostanie około 100 ławek, 135 koszy na śmieci, 20 hamaków, 20 leżaków oraz poidełko. Posadzonych zostanie około 300 drzew, 8 000 krzewów, 131 drzewek owocowych, prawie 900 krzewów owocowych, ponad 2 000 pnączy, 3 500 sztuk bylin. Powstanie ponad 25 000 m2  trawników i łąk kwietnych. 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie